zasłuchani w słowo

22 Maj 2015

Uwiodłeś mnie Panie, chociaż nie chciałam tutaj być...

Autor: S. Ewa Pollus

Spaceruję alejkami naszego parku i podziwiam piękno majowych kwiatów. Zatrzymuję się przed Drogą Krzyżową i wspominam swoje rozterki. Z perspektywy czasu widzę je zupełnie inaczej. Wtedy wydawało mi się, że zmiana, na jaką mam się zdecydować jest sprzeczna z kwalifikacjami i możliwościami, jakimi dysponuję. Wołałam z głębi duszy – „Panie, jeżeli możesz, to odsuń ode mnie ten kielich goryczy, ale nie moja wola, a Twoja niech się stanie” ...

Czytaj dalej
05 Cze 2015

Idę ...

Autor: S. Barbara Borowiak

Słyszę cichy szelest moich stóp - idę i uwielbiam Cię Panie.

Wieje wiatr w szarych konarach drzew, szarpie moje ubranie - idę i uwielbiam Cię Panie.

Falują soczystą zielenią kolorowe łąki, szumią łany zbóż, żółte i czerwone pola, kwieciste ogrody emanują cudownymi zapachami - idę i uwielbiam Cię Panie...

Czytaj dalej
11 Cze 2015

Boże, lubię myśleć o Tobie...

Autor: S. Ewa Pollus

Usiadłam na plaży Bałtyckiego Morza. Patrzę na niebieski horyzont, gdzie łączy się niebo z wodą, wiara z życiem tu na ziemi. Wpatruję się w bezkresne morze, od zawsze nieujarzmione, niezbadane, budzące w człowieku zachwyt i trwogę. Nie mogę Panie objąć rozumem Twojej niewidocznej, a Odwiecznej Wszechmocności nigdy Nieskończonej, ale Tobie ufam i wiem, że wszystko w moim życiu wydarzy się we właściwym czasie.

Czytaj dalej
12 Cze 2015

Dla mnie szczęściem jest przebywać blisko Boga...

Autor: S. Bogumiła Tyklewicz

Od czasu do czasu jest mi zadawane pytanie - czy jestem szczęśliwa Pragnę podzielić się tym, co wpłynęło i każdego dnia wpływa na to, że jestem szczęśliwa.

Pierwszy raz, tak na poważnie, zaczęłam zastanawiać się nad sensem życia, kiedy byłam w ósmej klasie szkoły podstawowej. Zginęła wtedy w wypadku samochodowym koleżanka z mojej klasy. Pojawiło się mnóstwo pytań ...

Czytaj dalej
17 Cze 2015

Pan moją mocą i źródłem męstwa, Jemu zawdzięczam moje ocalenie

Autor: S. Marta Jagielska

Spoglądam w niebo i zastanawiam się, czym zasłużyłam sobie no to wszystko. Czym zasłużyłam sobie na to wszystko, co mnie otacza: ludzi, - tych, którymi się opiekuję i tych, z którymi współpracuję – moje Siostry i świeckich, piękno otaczającej mnie przyrody – pełno zieleni, kolorów, woda i to piękne niebo nade mną.

Czytaj dalej
01 Lip 2015

Ten, kto wszystko oddaje Bogu, otrzymuje o wiele więcej!

Autor: S. Aleksandra Łojewska

Wielokrotnie w moim życiu doświadczałam tej wielkiej prawdy, że radosnego dawcę miłuje Bóg, że Ci, którzy z hojności swego serca zdolni są coś stracić dla Boga, zyskują znacznie więcej. Strata jest doświadczeniem trudnym, czasem bolesnym, a jednak przynosi błogosławione owoce. Kiedy Jezus przygotowuje uczniów na swoje odejście, mówi do nich te słowa: „Jeśli ziarno wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie samo, lecz jeśli obumrze przynosi owoc obfity".

Czytaj dalej
17 Lip 2015

Kiedy jesteśmy pewni swoich decyzji

Autor: S. Marta Jagielska

Kiedy jesteśmy pewni swoich decyzji, przypieczętowanie ich nie jest dla nas czymś nadzwyczajnym. Tak po prostu – potwierdzamy to, o czym dawno mówiliśmy, o czym świadczyliśmy, co dało się zauważyć. Jednak dzień, w którym ma się dokonać owo potwierdzenie, na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dzień, w którym tak jakby wszystko zaczęło się jeszcze raz - inaczej.

Czytaj dalej
18 Sie 2015

Jasnogórska Pani – Gospodynią VII Pikniku Rodzinnego z Bogiem - 2015

Autor: S. Ewa Pollus

W tym roku na ulotkach, zaproszeniach, plakatach napisałyśmy „VII Piknik Rodzinny z Bogiem”, a przypominam sobie, że wcześniej zorganizowałyśmy jeszcze trzy. Choć nie posiadały one oficjalnej nazwy, numeracji i takiego rozmachu, były początkiem dzisiejszych spotkań Mieszkańców z najbliższymi.

Czytaj dalej
01 Wrz 2015

... usłyszeć głos Boga w ciszy i w Jego Słowie ...

Autor: S. Anna Maciejewska

W dniach od 26 do 30 sierpnia grupka pięciu dziewcząt wzięła udział w wakacyjnych dniach skupienia. Zjechały się one w środę wieczorem do Domu Prowincjalnego w Poznaniu, by już skoro świt w czwartek rano wyruszyć do Drawskiego Młyna, a stamtąd na rowerach dotrzeć do Wielenia ...

Galeria fotografii

Czytaj dalej
01 Wrz 2015

Bóg nas kocha, daje nam wolność ...

Autor: Ewelina i Sandra

Bardzo czekałam na ten wyjazd. Gdy przyjechałyśmy na miejsce byłam w dużym szoku jak wielki jest to teren i jak bardzo zadbany. Od samego początku Siostry okazały nam dużo serca i bardzo szybko poczułam się tam dobrze. Drugiego dnia poszłyśmy na oddział i zobaczyłam na czym polega praca Sióstr i pracowników tego domu. Historie tych ludzi bardzo poruszyły moje serce. Poświęcenie z jakim przychodzą wszyscy pracownicy zachęca do działania i nie myślenia tylko o sobie.

Czytaj dalej
27 Wrz 2015

„[…] aby radość moja w Was była i aby radość Wasza była pełna” (J 15,11)

Autor: S. Katarzyna Kostecka

Od 23 do 26 września – w Roku Życia Konsekrowanego, odbył się na Jasnej Górze II Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, w którym udział wzięło około 1000 osób. Kongres ten, to odpowiedź skierowana do Papieża Franciszka, który wzywa, by odkrywając piękno konsekracji wspierać się wzajemnie radosnym „Tak” dla Ewangelii. Spotkanie było skupione wokół kongresowego hasła „Radość konsekracji”, a towarzyszyło mu motto „[…] aby radość moja w Was była i aby radość Wasza była pełna” (J 15,11).

Czytaj dalej
Strona 1 / 1